„Podívejte se jak mocná může být mantra. Všechny hvězdy a Universum jsou mocné, ne že bych s jejich silou nesouhlasil. Ale zpíváním mantry uvidíte, jak mocný můžete být vy.“
-Yogi Bhajan-

Mantra je kombinace zvuku k ovlivnění našeho vědomí. Man znamená mysl a trang znamená vlna nebo projekce. Všechno ve světě, od úrovně atomů je v neustálém pohybu a vibraci. Čím je materiál pevnější, tím pomaleji se částice pohybují, často je jejich vibrace tak pomalá nebo naopak tak rychlá, že to našimi smysly ani nepostřehneme. Vibrace je čistá energie.

Existuje vibrační frekvence, která je v souladu s celým Universem. Štěstí nebo smutek, radost nebo lítost jsou vibrační frekvence mysli. Zpěvem mantry vyvoláváme pozitivní sílu, která je obsažena v těchto určitých slabikách. Ať je to pro prosperitu, klid mysli, zvýšení intuice, nebo jiné možné účinky manter, jednoduše pouze jejich zpíváním, uvádíme do pohybu vibrace, které budou mít účinek. Nezáleží na tom, jestli rozumíme významu zvuku nebo ne.

Zpěv mantry vyvolává v těle specifickou vibrační frekvenci. Zvuk a myšlenky produkované tělem a myslí z vás vyzařují ven. Vibrační frekvence mantry k vám přitahuje vše, co vibrujete. Jste jako magnet, který k vám přitahuje vibrace, které vysíláte. Mantra je stejně jako vibrace, nálada, stav bytí, v souladu se všemi systémy víry.

Kromě vibrací se však při zpěvu děje ještě něco dalšího. Na horním patře našich úst, se za našimi zuby nachází 84 meridiánových bodů. Vždy, když mluvíme, stimulujeme je a jejich přidružené žlázy a orgány, jazykem. Při zpívání mantry, vyťukáváme určitou sekvenci, rytmus a místo, které vyvolá chemickou reakci v mozku a v těle. Je to jako bychom měli v ústech počítačové klávesy. „Zadej správný příkaz na horním patře a získáš tak přístup do mozku a svým vnitřním komnatám vyššího vědomí.“

K tomu, aby mantra správně fungovala, měla by obsahovat takzvaný naad. Naad znamená „esence všech zvuků“. Jedná se o určitou vibraci, základní frekvenci, která přichází z jednoho zdroje. Je to univerzální kód mimo jazyk a proto i mimo lidskou komunikaci. Naad je vibrační harmonie, přes kterou můžeme zažít Nekonečno.

Mantry jsou důležitou součástí kundalini jógy. Slouží nám k naladění se na lekci a následnému odladění. Napojení se na naše vyšší vědomí a Zlatý řetěz učitelů před námi i osobní ochranu. Používají se v meditaci či v kombinaci s celestiální komunikací.

Mantra je jako vlákno, které dáváme mysli, abychom ji zabavili a tím ztišili její neutuchající tlachání.

Pro Liliovník sestavila a přeložila Martina Letavajová, skvělá lektorka kundalini jógy.

Zdroj:
https://www.3ho.org/kundalini-yoga/mantra

https://www.3ho.org/kundalini-yoga/mantra/naad-yoga-how-mantra-works